Halmesterskabet og Alliancemesterskabet

 

   Halmesterskaber 2018

   Torsdag, den 19. april 2018

I

      Want2bowl i Taastrup

 

Hermed inviteres til sæsonens Bowlingbegivenhed i Taastrup.

Stævnet afvikles som en handicapturnering over 4 serier opdelt i dame & herre række.

Der spilles med 3 deltagere på hver bane.

Der spilles i tiden mellem kl. 9.00 – 11.00 Finalen fra tidligere år er droppet, så slutresultatet er det efter de 4 serier.

 Vinderne er forhåndsudtaget til Alliance Mesterskaberne i Glostrup den 4. maj 2018.

Der uddeles præmier til de 3 bedste placeret i begge rækker, både handicap og individuelt.

Fælles præmieoverrækkelse i forhallen efter der er spiller færdigt.

 

Pris pr. deltager kr. 125,-   

Tilmelding og betaling:

TRIVSEL / senest tirsdag, den 10. april 2018

VETERANSPORT/ senest fredag, den 13. april 2018

Mød talrigt op til en god Bowlingdag!

 

Hilsen fra

Knud Janum –  VETERANSPORT         &          Tage Thomsen – TRIVSEL

 

                          HALMESTERSKAB i Taastrup 2018 – Kvalifikation til Alliancemesterkabet

Resultater:

HERRER

 

 

Bane

Medl nr.  

Navn

 

Klub

Gennem

snit

 

Handic

X – / Total m.

handicap

Kegler Plac.
9 32-022 Jens Green Trivsel 134,4 212 893 681 1
12 33-013 Svend Erik Andersen Veteransport 144,6 183 797 614 2
13 32-033 Jan Kristensen Trivsel 158,7 144 757 613 3
10 32-050 Tage Thomsen Trivsel 138,3 201 806 605 4
8 32-036 Kjeld Hansen Trivsel 133,3 215 809 594 5
11 32-041 Steen Jensen Trivsel 139,0 199 788 589 6
11 33-040 Egon K. Nielsen Veteransport 138,5 200 787 587 7
11 33-063 René Hansen Veteransport 139,0 199 781 582 8
13 33-046 Poul Hansen Veteransport 157,8 146 726 580 9
12 33-034 Knud Janum Veteransport 144,3 184 759 575 10
9 33-058 Finn Volf Veteransport 134,2 212 773 561 11
6 32-029 Lars Kristensen Trivsel 121,3 248 9x – 14/ 795 547 12
10 32-035 Benny Nielsen Trivsel 137,2 204 9x – 12/ 751 547 13
10 32-011 Carl Olsen Trivsel 137,2 204 11x 745 541 14
9 33-061 Poul Sørensen Veteransport 134,2 212 5x 753 541 15
8 32-049 Knud Sørensen Trivsel 133,1 215 752 537 16
8 33-055 Bjarne Mortensen Veteransport 132,9 216 751 535 17
7 33-060 Svend Clausen Bech Veteransport 123,3 243 776 533 18
7 32-040 Verner Bøttger Trivsel 129,6 225 742 517 19
6 33-065 Sten Cyril Jørgensen Veteransport 120,0 252 761 509 20
13 33-053 Preben Jørgensen Veteransport 150,9 165 665 500 21
5 33-016 John Andersen Veteransport 110,3 279 767 488 22
5 33-026 Berno Andersen Veteransport 97,0 316 798 482 23
6 33-057 Jørgen Eilersen Veteransport 120,1 252 723 471 24
7 33-007 Leif Herskov Veteransport 127,1 232 691 459 25
5 32-028 Steen Larsen Trivsel 99,4 310 686 376 26
12 32-021 Ole Kønig Trivsel 140,4 195 195 0 27

 

 

DAMER:

 

 

Bane

Medl nr.  

Navn

 

Klub

Gennem. snit  

Handic

Total m. handicap Kegler Plac.
3 32-035 Linda Arildsen Trivsel 130,7 222 831 609 1
3 33-043 Birgit Hansen Veteransport 139,3 198 805 607 2
3 32-026 Ingeborg Kristensen Trivsel 130,5 223 800 577 3
4 33-064 Inge Lise Schou Veteransport 144 185 735 550 4
4 32-048 Erna Sjøholm Jensen Trivsel 146,1 179 727 548 5
2 32-031 Maiken Clausen Trivsel 129,8 225 761 536 6
1 32-002 Jonnie Sørensen Trivsel 113,1 271 776 505 7
2 32-018 Hanne Bulow Trivsel 121 249 751 502 8
2 32-046 Ulla Foresom Trivsel 122,2 246 722 476 9
4 33-027 Vera Andersen Veteransport 140,8 194 664 470 10
1 32-016 Bente Kristensen Trivsel 102,7 300 646 346 11
1 32-023 Bente Rasmussen Trivsel 120 252 252 0 12

Efter Halmesterskabet mod Veteransport deltager følgende medlemmer fra TRIVSEL i Alliancemesterskabet:

HERRE:

Jens Green

DAMER:

Linda Arildsen

Ingeborg Kristensen (reserve)

Billeder:

 

ALLIANCEMESTERSKABET 2018

Resultater:

DAMER                  
Bane Medl.nr. Navn Klub Kegler Hal     mester   skab Placering
9 18-049 Anita Persson Føniks 1131 685 1
12 18-055 Susan Laursen Føniks 1093 615 2
11 23-729 Lise-Lotte Christensen IF32 991 649 3
13 23-636 Ruth Ebbe IF32 919 609 4
9 23-075 Irene Popp IF32 916 729 5
10 17-052 Hanne Toft OBK95 915 660 6
10 18-050 Maj-Britt Forsberg Føniks 903 656 7
14 11-010 Asta Nørgaard De Skøre Kegler 864 567 8
11 18-026 Lise-Lotte Dahl Føniks 843 630 9
12 32-035 Linda Arildsen Trivsel 832 609 10
15 18-013 Else Pedersen Føniks 818 551 11
14 23-042 Anitta Svendsen IF32 812 574 12
15 17-025 Aase Larsen OBK95 785 563 13
13 32-026 Ingeborg Kristensen Trivsel 749 577 14
HERRER
Bane Medl.nr. Navn Klub Kegler Hal     mester   skab Placering
7 18-011 Henrik Winther Føniks 1196 756 1
4 23-138 John Milton Larsen IF32 1098 718 2
6 18-012 Ebbe Holm Føniks 1088 730 3
5 12-155 Steffen Stripp Optimisterne 1077 727 4
8 18-041 Bjarne Carlslund Føniks 1072 799 5
3 17-110 Erik Andersen OBK95 1048 711 6
4 14-008 Zulfi Aydogmus Team 2008 1041 718 7
1 18-043 Steen Winkel Føniks 1013 703 8
7 25-031 Kai Petersen GB/98 1007 752 9
2 14-018 Ole Jespersen Team 2008 983 711 10
2 18-023 Sven-Aage Jonasson Føniks 982 705 11
3 14-016 Finn Hansen Team 2008 967 711 12
5 23-355 Tage Clausen IF32 962 723 13
8 19-001 Ole Tobiesen Bedste 927 789 14
6 18-009 Torben Pedersen Føniks 897 743 15
1 32-022 Jens Green Trivsel 847 681 16

Billeder: